СВЯТИЙ МИКОЛАЙ

Святий Миколай, архиєпископ Мир Лікійських, заступник і покровитель всіх потребуючих. Особливо він опікується воїнами, водіями і подорожуючими, допомагає бідним у скруті; вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців і лучників.

 

Святий Миколай брав участь у Першому Вселенському Соборі 325 року у Нікеї, під час якого вдарив по щоці свого опонента Арія. Через що був заарештований, але до закінчення собору звільнений та оправданий.

 

Він мужньо стояв проти нечестивого вчення Арія і разом зі святими отцями собору затвердив і передав усім догмати православної віри. Чернець Студитського монастиря Іоанн розповідає про святителя Миколая, що натхненний, подібно до пророка Іллі, ревністю до Бога, він посоромив цього єретика Арія на соборі не тільки словом, але і ділом, ударивши його по щоці. Отці собору обурилися на святителя і за його зухвале діяння ухвалили позбавити його архієрейського сану. Але Сам Господь наш Ісус Христос і Преблагословенна Його Мати, дивлячись згори на подвиг святителя Миколая, схвалили його сміливий вчинок і похвалили його за божественну ревність. Бо деяким зі святих отців собору було таке ж видіння, якого удостоївся і сам святитель ще раніше свого ставлення на архієрейство. Вони бачили, що з одного боку святителя стоїть сам Христос Господь з Євангелієм, а з іншого — Пречиста Діва Богородиця з омофором і подають святителеві знаки його сану, яких він був позбавлений.

 

Очолюючи ввірену йому архиєпархію, одухотворений ревністю Божою, пройшов всіма цими місцями, руйнуючи і перетворюючи у порох ідольські капища, і очистив своє стадо від диявольської скверни.

 

У такій боротьбі зі злими духами святий Миколай прийшов у храм Артеміди, дуже великий і багато прикрашений, який був приємною оселею для бісів. Святий Миколай зруйнував цей храм скверни, зрівняв його високу будівлю із землею і саму основу храму, що була в землі, розкидав по повітрю, озброївшись більше проти бісів, ніж проти самого храму.

 

Також існує переказ про те як один збіднілий чоловік не міг забезпечити своїх трьох доньок приданим. І, оскільки, відповідно до тамтешніх звичаїв, вони не зможуть вийти заміж, батько збирався відправити їх займатись проституцією. Дізнавшись про це, Миколай, який на той час ще не був єпископом, вирішує скористатись батьківським спадком, щоб зарадити біді. Протягом трьох ночей він пробирався до убогої хатини та щоразу закидав крізь вікно у кімнату, де ночували сестри, вузлик золота — на придане для кожної з дочок.

 

Маючи в собі Божественну благодать, святий Миколай зціляв пристрасті і недуги людей, і не тільки вірних, але і невірних. Заради великої Божої благодаті, що в ньому перебувала, багато хто прославляв його і дивувався йому, і всі його любили. Бо він сяяв чистотою серця і був наділений всіма Божими дарами, служачи своєму Господу у преподобності і правді.

 

Ікона святого Миколая стане чудовим подарунком та духовним оберегом для кожньої української дитини чи студента.

 

Та особливо опікунство святого Миколая є актуальним для українського народу сьогодні, коли на нашій землі війна, коли московські ідольські капища осквернюють нашу землю, пускаючи смертоносні метастази у свідомості українського суспільства. Нам зараз особливо потрібна рішучість та духовна підтримка і ревність святого Миколая.

 

Сьогодні, коли сатанинсько-нечестивий дух рузького міра, немов бісівський дух Артеміди тих часів, розгулює по нашій землі, сіє руїну і смерть, як духовну так і фізичну, нам життєво необхідна благословляюча правиця св. Миколая, що допоможе зруйнувати всі ординсько-московські напади та замисли, знищити та розвіяти їх у повітрі, повністю очистити нашу землю та свідомість суспільства.

 

Немов дівиці, що готові були стати на шлях розпусти, продаються інтереси українського народу тими, хто натомість повинні б піклуватися добробутом та майбуттям держави. І тільки вузлик молитви та благословення святого Миколая нанесе, немов по обличчю нечестивого Арія, удар по амбіціях та корупції, зруйнувавши замисли тих, хто, отримавши владу, втратили совість. Благословляюча правиця св. Миколая допоможе нам забезпечити достойне “придане” для майбутніх поколінь української нації.

 

ТОЖ ПРИДБАВШИ У НАС ІКОНУ СВ. МИКОЛАЯ ВИ МОЖЕТЕ ЗАБЕЗПЕЧИТИ ЧУДОВИМ ПОДАРУНКОМ, НЕЗЛАМНИМ ДУХОВНИМ ЩИТОМ БУДЬ КОГО З НАШИХ ВОЇНІВ ЧИ ПРЕЗЕНТУВАТИ ДУХОВНИЙ ОБЕРІГ КОМУ-НЕБУДЬ ІЗ СУЧАСНИХ ЛУЧНИКІВ (СТРІЛЬЦІВ, ТАНКІСТІВ ЧИ АРТИЛЕРИСТІВ ВСЯКОГО РОДУ ВІЙСЬК).

ЗРОБИВШИ ЗАМОВЛЕННЯ У НАС, ВИ ВОДНОЧАС СТАЄТЕ МЕЦЕНАТОМ ТА ВНОСИТЕ СВОЮ ЛЕПТУ НА ПІДТРИМКУ НАШОЇ СПІЛЬНОЇ, ТАКОЇ НЕОБХІДНОЇ, ДУХОВНОЇ, ПАТРІОТИЧНО-ВИХОВНОЇ РОБОТИ.

НЕ КОЖЕН МАЄ МОЖЛИВІСТЬ ЧИ ПОВИНЕН БУТИ УЧАСНИКОМ. АЛЕ КОЖЕН МАЄ ОБОВ’ЯЗОК І ПОВИНЕН БУТИ ПРИЧЕТНИМ ДО ПОДІЙ, ЩО ВІДБУВАЮТЬСЯ НА НАШІЙ ЗЕМЛІ.